LCD a Smart TV

LCD a Smart TV

LCD TV

Televizory urazily od dob svého vzniku dlouhou cestu plnou vývoje, nových technologií, neustálého zlepšování a revolucí. Doslova převratem ve světe televizorů se staly oproti klasickým televizím prakticky ultratenké LCD televize.

Jedná se vlastně o zařízení s displejem místo obrazovky. Ten se skládá z tekutých krystalů – LCD (z anglického liquid crystal display). Pod pojmem tekutý si ale určitě nepředstavujte nic podobného skupenstvím vodě. Forma těchto krystalů je spíše polotekutá.

Samotný LCD displej se vlastně skládá z několika vrstev. Půjdeme-li od přední strany televize, jsou to:

  • polarizační vrstva
  • LCD panel (tekuté krystaly)
  • opět polarizační vrstva
  • optická vrstva
  • světlovodivá vrstva
  • podsvícení (světelné trubice CCFL, trubice EEFL, trubice HCFL, LED)

Právě podle typu podsvícení se rozdělují LCD televize na klasické nebo takzvané LED TV.

Tekuté krystalypropouští světlo z podsvícení. Množství propuštěného světla pak určí jakou barvu bude který pixel mít (pixel = nejmenší jednotka, nebo také dílek v grafice, v našem případě na obrazovce). Z pixelů jak vzniká celý obraz.

LCD televize jsou doplněny o řadu doplňků, které lze dokoupit. Jsou to například DVD přehrávače, Blu-ray přehrávače, Set-top boxy, domácí kina, držáky, stolky pod LCD nebo rozšiřující karty.

Většina z jmenovaných přehrávačů bude ale prakticky zbytečná, pořídíte-li si Smart Tv, nebo-li chytrou televizi. Je otázkou, zda je označení televize ještě na místě, protože Smart TV slouží jako všechny přehrávače, televize, počítač, herní konzole nebo videopůjčovna v jednom. Je doslova nabitá spoustou aplikací, kterou ocení dospělí i jejich ratolesti. Díky přístupu na internet si můžete online zakoupit nebo zapůjčit film a ihned ho shlédnout, můžete si pouštět písničky či klipy na youtube a dalším stránkách, připojit se na váš facebook a mnoho dalších. Není prakticky nic, co by Smrt TV nedokázala.

Smart TV

Největším hitem mezi LCD televizemi jsou takzvané Smart TV, nebo chcete-li česky chytré televize. Opravdu zjednodušeně můžeme říct, že tyto televize dokáží snad úplně cokoliv, na co si jen vzpomenete. Je to vlastně jako byste dali dohromady počítač, televizi, přehrávač a spoustu další elektroniky.
Smart TV slibují nepřeberné množství zábavy pro kohokoliv. Pořídíte-li si tuto chytrou televizi, nebudete už nic dalšího potřebovat, což je je úsporné nejen z hlediska místa, ale také ekonomického. Místo DVD přehrávačů, videí či set-top boxů vám stačí jenom Smart TV.

Chytrá televize vám umožňuje například přehrávat filmy, videa, hudbu či fotografie pomocí USB portu.

Další vynikající funkcí Smart TV je nezávislost na televizním programu. Pomocí připojení k internetu si můžete v aplikaci, kterou televize nabízí vybrat a online zakoupit nebo zapůjčit vámi zvolený film či pořad. Rovněž si můžete pustit volně přístupný film z internetu či klipy z youtube.

Nejen děti, ale i dospělí ocení zpestření večera v podobě nejrůznějších her a zábavních aplikací, které Smart TV nabízí

O webu

Naše webová stránka je věnována nejmodernějšímu typu televizí, který si dnes můžete pořídit jak na zahraničním, tak i českém trhu. Řeč je o televizorech 4k Ultra High Definition. U nás se dozvíte vše o těchto převratných televizorech, které vám díky nejmodernější technologii umocní zážitek ze sledování vašeho oblíbeného pořadu. Ty nejlepší televizory 4k Ultra HD dokáží také promítnout filmy ve 3D bez potřeby nasazení polarizačních brýlích. Jak přesně tyto televize fungují a v čem spočívají jejich přednosti a nedostatky se dozvíte pouze na naší internetové stránce.