Užijte si 3D v televizi 4k

Užijte si 3D v televizi 4k

Televizor 4k značky Sony Nejlepší televizor umí 4k rozlišení a 3D bez brýlí. Jedná se o první televizor, který umožňuje sledovat 3D filmy bez potřeby polarizačních nebo stmívacích brýlích. Tento chytrý televizor vytváří 4 sady stereoskopických obrazů, které jsou vyzařovány do čtyř zón. Právě v těchto zónách uvidí divák 3D obraz nejlépe.

A jak to tedy funguje? Tyto televize kombinují tři hlavní komponenty. Jedná se o 4k zobrazovací panel, lentrikulární vrstvu a vestavěnou kameru. Díky vysokému rozlišení panelu dokáže televizor Ultra HD reprodukovat 4 nebo 8 obrazů najednou. Čehož se právě využívá při tvorbě 3D bez brýlí. Jelikož se jeden 3D obraz skládá ze dvou normálních 2D obrazů, je zapotřebí pro každého diváka vytvořit dva obrazy. Lentrikulární vrstva je soustava optických čoček, které lámou světlo, aby bylo zobrazováno do každé zóny.

Plying Native 4K ContentAby do každé zóny mířila správná dvojice obrazu, tedy, aby obraz pro levé oko vidělo skutečně pouze levé oko a naopak, využívá tento chytrý televizor vestavěnou kameru. Prostřednictvím vyhledávače obličejů televizor přesně ví, na jaké části zobrazovače zobrazit který obraz, aby divák viděl přesně to, co vidět má. Jinými slovy, jakmile se usadíte před televizor, vestavěná kamera zaměří obličej diváka a přizpůsobí zobrazení jednotlivých zón.

Ovšem, může nastat situace, že obraz budete vidět rozmazaně. V takovém případě je nutné zmáčknout tlačítko, které kalibraci zopakuje. Pokud je stále něco v nepořádku, můžete v rohu televize vyvolat obraz kamery a poznáte, zda sedíte správně a zda vás kamera zaměřila.

Sledování 3D filmů na této televizi předpokládá, že divák se při sledování televize příliš nevrtí. Pokud totiž dojde k vychýlení hlavy o několik centimetrů, hrozí, že se vám obraz rozmaže. A jak si tedy sednout, abychom neměli obraz rozmazaný? K nalezení správné polohy slouží tři kroužky, které naleznete v horní části obrazovky a u nich šipky. Pokud uvidíte šipky, musíte si se pohnout v jejich směru.

O webu

Naše webová stránka je věnována nejmodernějšímu typu televizí, který si dnes můžete pořídit jak na zahraničním, tak i českém trhu. Řeč je o televizorech 4k Ultra High Definition. U nás se dozvíte vše o těchto převratných televizorech, které vám díky nejmodernější technologii umocní zážitek ze sledování vašeho oblíbeného pořadu. Ty nejlepší televizory 4k Ultra HD dokáží také promítnout filmy ve 3D bez potřeby nasazení polarizačních brýlích. Jak přesně tyto televize fungují a v čem spočívají jejich přednosti a nedostatky se dozvíte pouze na naší internetové stránce.